Jakich produktów unikać przy posiłkach?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wiele produktów w naszych jadłospisach bardzo nam szkodzi i najlepiej byłoby je całkowicie wyeliminować. Nie jest to łatwe i proste, a smaczne często=niezdrowe, ale warto spróbować, bo przynosi to naprawdę dużo korzyści. A o jakich produktach mowa? Aby się tego dowiedzieć zapraszam do lektury.

  • Napoje gazowane – uwalniają dwutlenek węgla w żołądkach, przez to je rozciągają. Częściej czujemy się głodni i musimy spożywać, więcej posiłków, żeby czuć się najedzonymi. Gorszą odmianą zwykłych napojów gazowanych są napoje gazowane o 0 zawartości cukru. Zawierają za to aspartan, który jest wyjątkowo niebezpieczny. Przyczynia się nawet do uszkodzeń w mózgu.
  • Zupki chińskie – zero wartości odżywczych. Za to zawierają dużo sztucznego makaronu, soli, glutaminianu sodu. Jest ciężko strawna i tygodniami jej resztki mogą zalegać w naszych jelitach.
  • Fat foody – nasączone niezdrowymi tłuszczami. Bez wartości odżywczych. Bardzo mocno przyczyniają się do tycia. W szczególności złe w połączeniu z alkoholem. Zastanówcie się parę razy niż pójdziecie na łatwiznę i po nie sięgniecie.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.