Czy od alkoholu tyjemy?

Któż z nas nie lubi napić się lampki wina, zimnego piwa w upalny dzień czy fikuśnego drinka? Prawie wszyscy ;-) (oczywiście nie chcę nadmiernie generalizować:D). Tutaj dla osób będących na diecie pojawia się prawdziwy dylemat – czy od alkoholu tyjemy. W poniższym poście postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Specjaliści twierdzą, że nie ma żadnych metod potwierdzających fakt, iż po alkoholu się tyje, ponieważ są tam jedynie puste kalorie. Przybieramy na wadze od spożywanych posiłków i przekąsek podczas picia. Napoje alkoholowe bardzo działają na wzrost naszego apetytu. W szczególności, że zazwyczaj w takich sytuacjach sięgamy po paluszki, orzechy, chipsy, a nie warzywa i owoce (chociaż szampan i truskawki, czemu nie;-).

Bardzo zgubne jest picie drinków. Po pierwsze nie czujemy upicia, więc możemy łatwo doprowadzić się do stanu mocnego upojenia. Dodatkowo, wódka rozcieńczana jest z niezdrowymi napojami. Soki i syropy to bomby kaloryczno-cukrowe. Są bardzo przetworzone. Innym rozwiązaniem są napoje gazowane, o których wspominałam w poście wcześniejszym. Rozciągają nam brzuch i powodują wiele niekorzystnych reakcji w naszym organizmie. Także – umiar w spożywaniu alkoholu przede wszystkim.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.