Najlepsze lekarstwo – mięta

Zdecydowanie obecnie za bardzo faszerujemy się lekami wytwarzanymi farmakologicznie. Proponuję Wam, abyście poszukali trochę naturalnych produktów, które pomogą utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z takich produktów jest mięta. Przeczytajcie, dlaczego warto włączyć do codziennego jadłospisu to niesamowite zioło.

Stosowana była już w krajach starożytnych – Egipcie, Gracji i Rzymie. Mięta ma wiele właściwości, ale najważniejsze z nich to działanie przeciwbólowe, bakteriobójcze, uspokajające, przeciwskurczowe. To zioło można przyrządzać w domowych warunkach – nawet hodując je samemu. Nie musimy kupować żadnych modyfikowanych produktów. Najpopularniejsze jej przygotowywanie naparów. Najczęściej pite są jako leki na niestrawności i inne dolegliwości żołądkowe. Doskonale sprawdza się do płukania gardła i jamy ustnej. Prywatnie często przecieram sobie twarz. Doskonale działa na moją cerę.

Warto zapamiętać, że mięta stosowana jest także jako bardzo popularna przyprawa przy różnego rodzaju posiłkach. Jakich? Zapraszam Was do własnych poszukiwań:-)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.